Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Судски совет на Република Северна Македонија

Судови во Република Северна Македонија

  Пребарување одлуки

  Суд
  Број на предмет
  Датум
  _

  Сите вести

  • Прва официјална средба на претседателот на Врховниот суд на Република Северна Македонија со амбасадорот на Кралството Шпанија

   Новости, Соопштенија за јавност  | 06.10.2022 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Претседателот на Врховниот суд на Република Северна Македонија, Беса Адеми, и амбасадорот на Кралството Шпанија во Република Северна Македонија, г. Хосе Луис Лозано Гарсија, остварија прва официјална средба во Врховниот суд на Република Северна Македонија. [повеќе]
  • Соопштение за одржување на Општа седница на Врховниот суд на Република Северна Македонија

   Соопштенија за јавност  | 05.10.2022 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Врховниот суд на Република Северна Македонија ќе одржи Општа седница на ден 12.10.2022 година (среда), со почеток во 13,00 часот, со следниот предлог на: [повеќе]
  • Соопштение за одржување на седница на Одделот за граѓански дела

   Соопштенија за јавност  | 05.10.2022 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Врховниот суд на Република Северна Македонија ќе одржи седница на Одделот за граѓански дела на ден 06.10.2022 година, со почеток во 13,00 часот, со следниот предлог на: [повеќе]

  Сите вести